Hakkımızda

T.C. MEB Özel Gökşah İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilotu Yetiştirme Kursu, 2011 yılından itibaren eğitim sektöründe faaliyet gösteren, ülkemizde uzaktan eğitimin lokomotifi kuruluşlarından Novarge Bilişim Reklam ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır.

Drone teknolojilerine hakim ve bu alanda çeşitli AR-GE projeleri geliştiren uzman takım arkadaşlarımız sayesinde hem teorik hem de uygulamalı İHA-0 ve İHA-1 Eğitimleri Gökşah bünyesinde T.C. MEB ve SHGM onaylı olarak verilmektedir.

10 binlerce mezun öğrencisi bulunan Novarge A.Ş. sektördeki tecrübe ve birikimlerini T.C. MEB Özel Gökşah İnsansız Hava Aracı Pilotu Yetiştirme Kursu'na aktararak sürecin daha sağlıklı ilermesini sağlamaktadır. 

Kuruluşumuz; Paris İklim Anlaşması ve Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde daha yaşanılabilir bir dünya inşa etmek için Drone teknolojilerinin de kullanılması gerektiğine inanır. Bu noktadan hareketle İHA’ların iklim değişikliğinin etkilerini ya da iklim değişikliğine etki eden etmenleri farklı ölçeklerde inceleme fırsatı sundukları ve “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” kapsamında İHA’ların, Sağlık ve Kaliteli Yaşam; Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar; Karasal Yaşam; İklim Eylemi” hedeflerine ulaşmada etkin birer araç oldukları sonucuna varılmıştır. Yine, İHA’ların insanlardan 10 kat daha hızlı ağaç dikebildiğini, kamyonlardan %23-54 daha az salınım yaptığını ortaya koyan çalışmalar da iklim değişikliği ile mücadelede bu sonucu pekiştirmiştir. 

Bir Sorunuz mu Var ?

Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın